USA #21, #22

Jak tylko dowiedziałem się że szef mojej żony wybiera się do Stanów Zjednoczonych to od razu pomyślałem sobie że to świetna okazja na kolejne pocztówki. Poprosiłem Anię żeby w moim imieniu zapytała się czy istnieje taka możliwość. Andrzej (szef) obiecał że postara się coś tam wysłać. Jak widać obietnicy dotrzymał i dzięki niemu mogę chwalić się tymi pięknymi pocztówkami.Data otrzymania: 10.08.2011

Nowy Jork – stan w północno-wschodniej części USA. Graniczy z jeziorami Ontario i Erie, z kanadyjskimi prowincjami Ontario i Quebec, a także ze stanami Vermont, Massachusetts, Connecticut, New Jersey i Pensylwania. Od południowego wschodu dotyka Oceanu Atlantyckiego.
Największym miastem stanu jest Nowy Jork gdzie mieszka prawie połowa jego mieszkańców. Inne duże miasta to Buffalo, Rochester, Syracuse i Albany.
Głównymi atrakcjami stanu są Statua Wolności i wodospad Niagara
Nowy Jork dołączył do Unii jako 11 stan, 26 lipca 1788 roku.
Floryda – stan na południowym wschodzie Stanów Zjednoczonych, na półwyspie Floryda otoczonym przez wody Zatoki Meksykańskiej na zachodzie i Oceanu Atlantyckiego na wschodzie.
Teren jest nizinny, płaski lub pofałdowany, liczne jeziora i bagna, głównie na południu; 2/3 stanu pokrywają tereny leśne. Klimat stanu jest podrównikowy i zwrotnikowy morski. Wiosną i jesienią występują huragany.
Floryda dołączył do Unii jako 27 stan, 3 marca 1845 roku.

0 komentarze:

Prześlij komentarz