Włochy #1


Data otrzymania: 6.04.2011
Odległość: 1,372 km
Czas podróży: 4 dni

Dzisiaj jestem niezmiernie zadowolony, ponieważ mogę dodać kolejny kraj z którego dotarła do mnie pocztówka. Nadawcą okazała się Alice z Włoch. Pocztówka przedstawia słynną bazylikę św. Marka w Wenecji.
Bazylika św. Marka - jest jedną z najładniejszych i najosobliwszych świątyń w Europie. Kościół został konsekrowany w 832 roku. W 976 strawił go pożar, wywołany w czasie powstania przeciwko doży. Odbudowę bazyliki ukończono w 1094 roku. Jak to bywało z większością zabytków bazylika była przez następne stulecia wielokrotnie przebudowywana i upiększana. Przebudowę dokonywano wielokrotnie kosztem innych kościołów czy budynków które były rabowane, a elementy dekoracyjne przywożono do Wenecji. Trofea umieszczane były w bazylice przez kolejnych dożów. Kościół ten pełnił rolę prywatnej kaplicą dożów i świadczył o ich potędze.
Wenecja jest znanym na całym świecie ośrodkiem turystycznym i kulturalnym. Ze względu na swoją architekturę jak i nietypowe położenie, Wenecja znajduje się na Liście światowego dziedzictwa UNESCO.

2 komentarze:

Licka pisze...

Uwielbiam Włochy! Mam tylko 1 kartke z tego kraju :(

Pasażerka pisze...

pocztówka z Wenecji, na której nie widać wody? no, to Ci dopiero rarytas ;)

Prześlij komentarz