Hiszpania #1


Data otrzymania: 3.06.2011
Odległość: 1,827 km
Czas podróży: 4 dni

Moja pierwsza pocztówka z Hiszpanie. Moja radość nie znała granic, chociaż w pierwszym momencie nie wiedziałem co to jest ani jak na to patrzeć. Szybko jednak poznałem się na urodzie widoku zamieszczonego na kartce.
La Sagrada Família - Świątynia Pokutna Świętej Rodziny, secesyjny kościół w Barcelonie w Katalonii, uważany za główne osiągnięcie jej projektanta, katalońskiego architekta Antoniego Gaudí.
Budowę kościoła rozpoczęto w 1882 roku. Wieże kościoła ukończono w 1920 r. Sześć lat później architekt zginął, wpadając pod przejeżdżający omnibus, pozostawiając tylko jedną z trzech zaprojektowanych fasad. Projekty świątyni pozostawione przez architekta zostały zniszczone w czasie hiszpańskiej wojny domowej przez katalońskich anarchistów.
7 listopada 2010 w niedzielę podczas uroczystej mszy świętej, w której uczestniczyło 62 tys. osób, papież Benedykt XVI konsekrował Bazylikę Świętej Rodziny (Sagrada Familia) podnosząc ją do godności bazyliki mniejszej. Było to najważniejsze wydarzenie drugiego dnia wizyty papieża w Hiszpanii.


https://lh4.googleusercontent.com/-_mt5Y2ti2BA/TjJ9uw2anQI/AAAAAAAAAbQ/zvUoSX3x3ms/008.jpg

0 komentarze:

Prześlij komentarz